поради як заховати радіатори опалення

поради як заховати радіатори опалення

 
Радіатор опалення дуже рідко може гармонійно вписатися в інтер'єр, в інших випадках його доводиться якось маскувати. У спробах навести красу в квартирі і сховати батареї, багато роблять великі помилки, результатом яких може стати ще більше випинання місця, де знаходиться радіатор, або ж порушення конвекційних потоків повітря. Як же заховати радіатор опалення так, щоб зберегти його необхідні функції і зробити його по-справжньому непомітним? Розкриваємо секрети дизайнерів і вчимося застосовувати їх у самостійному облаштуванні квартири.
Радіатор, який деякі не соромляться порівнювати з колодою в оці, виконує в квартирі найважливішу функцію, і про неї не можна забувати, адже пережити сувору зиму без належного опалення неможливо. Саме тому всі спроби задекорувати радіатор не повинні виходити за межі здорового глузду.
яким би не був декор, не повинна бути порушена головна функція батареї – обігрівати, тому навіть якщо радіатор буде прикритий екраном, в ньому обов'язково повинні бути отвори, і чим більше, тим краще. Також бажано передбачити щілини під підвіконням і біля підлоги, щоб не заважати нормально циркулювати повітрю;
радіатор та різьбові з'єднання повинні залишатися в зоні доступу, тому не заважає передбачити невелике віконце, якщо екран незнімний;
кран, термоголовка і інші елементи управління і регулювання подачі теплоносія повинні бути в легкому доступі для проведення при необхідності ремонтних робіт.сховати радіатор опалення
Найпростіший спосіб отримати не кидається в очі батарею і на 100% зберегти всі її функції – це придбати дизайнерський радіатор. Такі вироби виготовляються на замовлення і повністю відповідають дизайну кімнати. Мінус – висока ціна, що змушує шукати більш доступні варіанти.
Фарбування – найдешевший і простий спосіб додати радіаторів пристойний зовнішній вигляд, але вдаються до подібного варіанту не тільки тоді, коли бюджет обмежений. Якщо вибрати такий стиль інтер'єру, як скандинавський або лофт, то комунікацій не соромляться – вони непогано вписуються в обстановку.
У будь-якому випадку, фарбувати радіатор краще так, щоб максимально «розчинити» його на тлі стін. Використовувати необхідно термокраску, в ідеалі – точно повторити колір стіни, але розбіжності на пару відтінків допускається.
Якщо стіни не білі, то білий радіатор, явно контрастує на їх тлі – велика помилка. Часто ті, хто обробляють стіни шпалерами з малюнком, клеять їх також і в нішу за батареєю, підкреслюючи тим самим останню. У цьому випадку рекомендують залишати всю нішу білого: на її фоні білий радіатор буде практично непомітний.
З розписом і декупажем варто бути гранично обережним, адже тут дуже просто переступити межу від простий маскування батареї до її випинання. Якщо радіатор з нанесеним на нього малюнком буде різко контрастувати на фоні стіни, то буде кидатися в очі, хоча спочатку ставилося зовсім інше завдання. Така батарея, немов підказує, що вона заважала господарям, і вони намагалися приховати.
Дизайнери рекомендують покривати розписом не тільки сам радіатор, але частина стіни, на тлі якої він розташований. Малюнок може бути виконаний в будь-якій техніці і колірній гамі. Якщо є талант, то беремо в руки фарби і починаємо творити: не забувайте, що фарба повинна бути стійкою до нагрівання. Якщо особливих художніх талантів немає, то можна скористатися готовими трафаретами для малювання, використовувати техніку декупажу або навіть вінілові наклейки. Головне, щоб все виглядало гармонійно, а батарея вийшла, справді, замаскованої.