ПОРАДИ, ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ВІТРАЖІ В ІНТЕР'ЄРІ

ПОРАДИ, ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ВІТРАЖІ В ІНТЕР'ЄРІ 

 
Хтось впевнений, що вітраж – це привілей класичних інтер'єрів, інші ж не бояться використовувати його в сучасних напрямках дизайну. Правильного чи помилкового думки в даній ситуації бути не може, а все тому, що існує стільки технік створення вітража і стільки способів його використання, що вписати його можна в абсолютно будь-яку квартиру. Спробуємо розвінчати поширені міфи про те, що вітраж придатний тільки для класичного інтер'єру і по кишені тільки дуже заможним людям. Розкриваємо секрети основних технік і ділимося цікавими ідеями, як можна використовувати вітражі в інтер'єрі квартири.
З соборів у житлові будинки аристократів вітраж перекочував на рубежі XIX-XX століть, і з тих пір техніка створення розпису на склі настільки розвинулася, що сьогодні дозволити собі подібну прикрасу зможе кожен. Давно втратив актуальність і той факт, що вітраж придатний тільки для прикраси класичних інтер'єрів: з появою різних технік, а також з урахуванням можливості використовувати різні кольори і візерунки вітраж став універсальним декором будь-якого приміщення. Більш того, він вийшов за межі віконного прикраси, і став активно використовуватися для декору шаф, дверей, ніш, стелі і не тільки. Від слів переходимо до аргументів: розглянемо основні техніки створення вітражів, щоб переконатися, що є як дуже складні і дорогі способи прикрасити квартиру, так і прості і дуже бюджетні.
Дану техніку можна назвати попередницею всіх інших способів. Вітраж, виконаний в класичній технології, являє собою комбінацію кольорових стекол, які об'єднані за допомогою мідного, латунного або свинцевого профілю. Мінус технології – неможливість створити плавні зігнуті лінії через жорсткості профілю. В даній техніці виконані вітражі в багатьох старовинних соборах, для домашніх умов вони мало підходять. Різновид цього способу – техніка «гризайль», що передбачає розпис вітража темперними фарбами.
 Класичний вітраж з його грубими металевими прутами вважав недосконалим Л. К. Тіффані, творець принципово нової техніки виготовлення панно з кольорових стекол. Запропонований ним в кінці XIX століття спосіб досі вважається одним з найкращих, а вітражі в техніці Тіффані користуються найбільшою популярністю. Вони виготовляються з окремих скла, вирізаних згідно ескізу і добре обточених. Кожен елемент обертається клейкою мідною стрічкою, а об'єднуються вони свинцево-олов'яним припоєм.
Техніка дозволяє використовувати елементи скла будь-якого розміру і форми, тому в результаті виходять справжні витвори мистецтва. Всі роботи виконуються вручну, тому кожен такий вітраж стає унікальною авторською роботою. Стики можна покривати патиною, за рахунок чого досягається ефект зістарювання. Подібні вітражі можна використовувати практично скрізь: вікна, двері, ніші, світильники і т. д. вітраж тіффані
Техніка фьюзинга дозволяє створювати справжні картини і кольорового скла, обходячись при цьому без металевих швів (протяжки). Створення вітража починається з розкладання елементів кольорового скла необхідного розміру і відтінку на скло-основу згідно ескізу. Для фіксації кольорові скла можуть бути приклеєні на основу. Заготівля поміщається в піч для фьюзинга, де під дією високої температури кольорові скла спікається один з одним і з основою. Для створення оригінальних ефектів можна використовувати соду. Масивні вітражі можуть виготовлятися із застосуванням другого скла-основи, яким зверху закривається малюнок для додання більшої міцності. Готовий вітраж можна буде використовувати навіть у вологих приміщеннях. Так як техніка досить трудомістка, ціну виробів бюджетної не назвеш. Такі вітражі можуть стати прикрасою стелі, світильників, дзеркал, ніш і т. д. вітраж фьюзинг 
Вітражі, виконані за піскоструминної технології, універсальні і можуть стати прикрасою абсолютно будь-якого інтер'єру. Малюнок на склі створюють шляхом обробки його потужною повітряно-абразивної струменем за трафаретом, в якості абразиву використовують пісок. В підсумку можна отримати матовий малюнок на глянцевому поверхні або навпаки. З допомогою піскоструминної технології можливо нанести на скло будь-який візерунок, малюнок або навіть фотографію, причому можна навіть створювати 3D-малюнки, використовуючи різну глибину обробки на різних ділянках. Підсвічування рельєфного малюнка дозволить створити ефект тривимірного зображення.
Рубрики: