ПОРАДИ ЩОДО ВИБОРУ МЕБЛІВ ДЛЯ РЕСТОРАНІВ, КАФЕ, БАРІВ І КЛУБІВ

ПОРАДИ ЩОДО ВИБОРУ МЕБЛІВ ДЛЯ РЕСТОРАНІВ, КАФЕ, БАРІВ І КЛУБІВ

 
Заходячи в ресторан, кафе або бар, у першу чергу, ми оцінюємо інтер'єр закладу. Більш того, обстановка не менше впливає на відвідуваність, ніж професіоналізм кухарів і асортимент страв. Настрій закладу задає здебільшого меблі, тому її вибору варто приділяти максимум уваги. Потрібно враховувати і тип закладу, і його аудиторію, і обрану кухню, а також загальну стилістику, не забуваючи при цьому робити акцент на якості і функціональності меблів і брати до уваги модні тенденції. Спробуємо розібратися, як вибрати меблі для закладів сфери HoReCa, і які модні течії цього року варто враховувати.
Вся обстановка в ресторані, барі чи кафе повинна бути підпорядкована загальній темі – тоді заклад сприймається гармонійним і затишним. Стиль оформлення багато в чому залежить від формату, клієнтів і кухні. Якщо це солідний ресторан, куди відвідувачі приходять відпочити і провести приємний вечір, обстановка повинна бути затишною, забезпечуючи при цьому кожному достатню особистий простір. Вітаються м'які дивани і крісла з великими підлокітниками.
Якщо заклад орієнтована на швидкий перекус, то краще віддати перевагу компактним простий меблів, можна яскравою. Для кафе сімейного типу обов'язковими мають стати великі столи, а для дитячого кафе – маленькі стільці та столики. Закусочну можна забезпечити високими стільцями та стійками, а романтичне кафе – диванами для двох і скляними столиками. 
Закладу східної кухні оформляють мінімалістично, в чорних, білих і червоних відтінках. Якщо ресторан присвячений кухні якоїсь країни, то не зайвим буде придбати такі меблі, яка традиційно використовується в місцевих закладах харчування, запозичувати аксесуари, використовувати картини і декор, створюють необхідну атмосферу.
Останнім часом навіть звичайні кафе і бари оформляють у певному стилі. Якщо вибрано стиль кантрі, то меблі повинна бути дерев'яною, грубою, масивної, стиль прованс вимагає використання світлої штучно зістареної меблів і т. д. В ідеалі вибору конкретних предметів меблів і їх кількості передує складання дизайн-проекту, в якому буде відображена концепція закладу.
Модні тенденції цього року диктують відхід від химерною розкоші і «гарних» рішень в бік домашньої обстановки. змінити стільці з високими спинками на більш компактні, традиційні для домашніх інтер'єрів;
відмовитися від перегородок і кабиночного поділу простору на так звані зони комфорту;
акцентувати увагу на їжі, а не шикарному антуражі.
Зали найпопулярніших ресторанів Європи і Канади сьогодні обставлені простими меблями, позбавлені від громіздких деталей декору, максимально відкриті для природного освітлення. 
Звичайно ж, зовнішній вигляд меблів – це основний фактор її вибору, але не варто скидати з рахунків її якість і функціональність. Перед покупкою не заважає самостійно перевірити стільці, крісла, дивани на зручність і відповідність з висотою обраного столу. Буває, що на вигляд дуже симпатичні крісла виявляються дуже низькими або м'якими, тому не дозволяють людині не те, що комфортно сидіти, але і дотягуватися до напою або тарілки на столі. Ще одна поширена помилка у виборі меблів – занадто високі або нестійкі хокеры.
В сучасних кафе, ресторанах і барах можна побачити меблі, виготовлені з маси різних матеріалів: дерево і метал займають провідні позиції, часто використовується скло, пластик, камінь і ротанг, а також шкіра і різного роду текстиль. Важливо, щоб матеріал був якісний і довговічний, тому економити немає сенсу. Більш дорогі предмети меблів будуть виглядати солідніше, так і свій привабливий зовнішній вигляд будуть зберігати довше.
Дизайнер ресторанів Ірина Глік говорить, що в цьому році в особливій пошані будуть натуральні матеріали. Кам'яні печі, натуральне дерево, текстиль у поєднанні з живими рослинами роблять заклад привабливим для відпочинку всією сім'єю, майже в домашньому колі. І головне — в такий ресторан можна прийти в повсякденному одязі, не побоюючись порушити дрес-код.
Рубрики: