ІДЕЙ ДИЗАЙНУ КУХНІ В ХРУЩОВЦІ

ІДЕЙ ДИЗАЙНУ КУХНІ В ХРУЩОВЦІ

 
Маленька кухня з низькою стелею – проблема, яка стосується всіх жителів хрущовок, будинків, які дісталися нам у спадок від минулого століття. У просторі площею 6 кв. м і висотою 2,5 м дуже нелегко розмістити все необхідне для приготування і прийому їжі, і при цьому ще й розташуватися всією сім'єю за обіднім столом. Не поспішайте ставити хрест на затишок і комфорт – фахівці накопичили багато цікавих ідей дизайну кухні в хрущовці, навчилися грамотно оптимізувати простір і використовувати маленькі хитрощі, а багато виробників меблів в свої колекції включають відповідні за розмірами комплекти. Щоб створити на 6 квадратах стильну і зручну кухню, можна використовувати багаторічний досвід дизайнерів по правильній розстановці меблів, освітлення та плануванні.
Об'єднання кухні і вітальні – це не тільки модна сучасна течія в організації інтер'єру, але і найбільш ефективний спосіб позбутися від безлічі мікроскопічних кімнат, отримавши одне велике і поділена на функціональні зони простір. Знесення перегородки між кухнею та вітальні дозволить збільшити робочу зону і створити окрему їдальню зону, а розділити кімнату можна за допомогою предметів меблів.
Подібне рішення має масу плюсів. По-перше, це збільшення простору, по-друге, господиня, будучи на кухні, може спостерігати за дітьми у вітальні або разом з домочадцями дивитися телевізор – умови для сімейного спілкування значно поліпшуються, так і вечірки в колі друзів в кухні-вітальні проводити набагато зручніше. Мінуси очевидні: запахи з кухні будуть вільно проникати в зону вітальні і вбиратися в текстиль, причому навіть сама потужна витяжка часом не врятує ситуацію. Те ж саме стосується і шумів: працюючий блендер або чайник, включена вода або звук працюючої посудомийної машини можуть часом заглушати розмови і заважати спокійно відпочивати, лежачи на дивані. Зібратися вранці на роботу і нікого не розбудити звуками з кухні також стає проблематично.
Якщо ці мінуси здаються несуттєвими порівняно з можливістю зробити з хрущовки більш-менш пристойну і комфортабельну квартиру, то перед переплануванням не забудьте узгодити всі свої дії з державними органами. Зазвичай стіна, що відокремлює кухню від вітальні в будинках хрущовської споруди, ненесущая, тому проблеми з отриманням дозволу від БТІ не виникають. Єдине «але» — газифіковані кухні об'єднувати з житловими кімнатами не можна згідно сучасного житлового законодавства.
Якщо повне знесення перегородки не входить у ваші плани, то створити стильний і функціональний дизайн кухні в хрущовці можна за рахунок перенесення цієї самої перегородки. Залежно від особливостей планування збільшити площу кухонного приміщення можна за рахунок сусідній ванні кімнати, комори, вітальні або коридору. Такий варіант дизайнери радять власникам газифікованих кухонь, і в підсумку ви отримаєте збільшене, але при цьому повністю ізольований простір.
за рахунок перенесення перегородки в бік вітальні. Якщо квартира має 2 або 3 кімнати, то цей варіант цілком виправданий, адже для сім'ї з 4-5 чоловік, які розміщуються на цьому просторі, явно недостатньо стандартної площі кухні в хрущовці – 6 квадратних метрів. Деяким пощастило трохи більше, адже були проекти, що передбачають кухні площею до 7,5 м2 і навіть з висотою стелі до 2,7 м, але і цього явно недостатньо;кухня в хрущовці перепланування
за рахунок площі ванної, але підходить варіант тільки для власників роздільного санвузла. Якщо об'єднати ванну кімнату з туалетом, ванну замінити на душ, то вийде викроїти трохи місця для розширення кухні або хоча б для створення ніші, адже навіть холодильник на кухні в хрущовці не завжди вдається розмістити. Подібний варіант перепланування схвалюють не часто, але ваші шанси збільшуються, якщо квартира знаходиться на першому поверсі.